Folia termoizolacyjna na okna – sposób na upały

Folia termoizolacyjna na okna – sposób na upały

Istnieje wiele rodzajów folii okiennych, które pełnią róże funkcje, m.in. antywłamaniową, tworzące efekt lustra weneckiego, dekoracyjne, a także termoizolacyjne. Czym jest forma termoizolacyjna na okna i jakie pełni funkcje?

Czym jest folia termoizolacyjna na okna?

Jedną z funkcji okien jest termoizolacja, dzięki temu w zimę oszczędzamy na rachunkach za ogrzewanie, a w lato nasze pomieszczenia nie nagrzewają się nadmiernie. Folia termoizolacyjna na okno to specjalny materiał, który z jednej strony pokryty jest specjalnym klejem. Montuje się ją na szkle od strony wewnętrznej lub zewnętrznej. W jakim celu montuje się folię termoizolacyjną na okna? Głównie w celu zablokowania ilość promieni słonecznych przedostających się do pomieszczenia. Nie oznacza to jednak, że folia nie jest praktyczna także podczas zimy.

Folia termoizolacyjna na okna na zimę

Folia termoizolacyjna na okna sprawdza się także podczas zimy, ponieważ chroni nasze pomieszczenia przed nadmierną utratą ciepła. Dzięki temu oszczędzamy na rachunkach za ogrzewanie. Jeżeli podczas zimy narzekamy na zbyt niskie temperatury warto rozważyć zakup folii termoizolacyjnej na okna.

Folia termoizolacyjna na okna na lato

Najczęściej folie termoizolacyjne na okno montuje się z powodu wysokich temperatur latem. Pomieszczenia nagrzewają się, a wewnątrz panuje zaduch, którego nie da się wywietrzyć aż do wieczora. Dzięki zamontowaniu foli termoizolacyjnej na okna na lato w naszym domu będzie panował przyjemny chłód, a do środka będzie wpadała mniejsza ilość promieni słonecznych. Montaż folii warto rozważyć szczególnie w pomieszczeniach skierowanych na południe i zachód.

Folia termiczna, która strona grzeje?

Coraz częściej możemy zauważyć, że w oknach pojawiają się znane nam z apteczek folie NRC. W ten sposób ludzie radzą sobie z narastającymi upałami. Jest to rozwiązanie, które pozwala na zmniejszenie temperatur w mieszkaniu. Folię termiczną montujemy złotą stroną do środka mieszkania. Warto jednak pamiętać, że to rozwiązanie, które znacznie ogranicza przedostawanie się promieni do wnętrza, dlatego w pomieszczeniach jest ciemno nawet w dzień, dodatkowo nie mamy możliwość obserwowania przez okna sytuacji na zewnątrz.

Folia termoizolacyjna na okna opinie

Okna są jednym z najczęstszych powodów ucieczki ciepła z pomieszczeń zimą, a latem powodują ogromne, często ciężkie do wytrzymania temperatury wewnątrz. Montaż klimatyzacji jest rozwiązaniem, jednak kosztownym, które pochłania duże ilości prądu. Montaż folii termoizolacyjnej na oknach zyskuje pozytywne opinie ze względu na swoje niskie koszty i całkiem dobrą skuteczność. Montaż folii nie sprawi, że w naszym mieszkaniu zapanuje chłód, jednak znacznie ograniczą przepuszczanie promieni słonecznych i nagrzewanie się pomieszczeń.


Zobacz także: Czym są szyby zespolone? Kiedy warto je zastosować?

Tagi: Blog

Więcej aktualności

Menu