Okleina na drzwi wewnętrzne. Jak okleić drzwi wewnętrzne?

Okleina na drzwi wewnętrzne. Jak okleić drzwi wewnętrzne?

Okleina na drzwi wewnętrzne to popularna i ekonomiczna metoda odnowienia wyglądu drzwi bez konieczności ich wymiany. To doskonałe rozwiązanie dla osób szukających szybkiego sposobu na odświeżenie wnętrza lub ukrycie drobnych uszkodzeń. Czym jest okleina i jak okleić nią drzwi wewnętrzne?

Czym jest okleina na drzwi wewnętrzne?

Okleina to cienka warstwa materiału (najczęściej winylu, folii PVC lub naturalnego drewna), która jest aplikowana na powierzchnię drzwi w celu zmiany ich wyglądu. Dostępna w różnych wzorach i kolorach, pozwala na łatwą personalizację drzwi zgodnie z aktualnymi trendami wnętrzarskimi.

Okleina na drzwi pokojowe – rodzaje

Przed decyzją o zakupie okleiny na drzwi wewnętrzne warto zapoznać się z ich rodzajami i dopasować materiał do swoich potrzeb i oczekiwań. Do samodzielnego oklejania drzwi najlepiej nadają się okleiny samoprzylepne, za pomocą których możemy odnowić wygląd drzwi i mebli. Wybierając okleinę do drzwi wewnętrznych warto postawić na materiały wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i wodoodporne. Wybór wzoru okleiny zależy od naszego indywidualnego gustu.

Jak okleić drzwi wewnętrzne?

 1. Przygotowanie drzwi
  Zacznij od dokładnego oczyszczenia powierzchni drzwi. Usuń wszelki brud, tłuszcz oraz stare farby. Powierzchnia musi być gładka i sucha. Jeżeli drzwi mają głębokie rysy lub wgniecenia, warto je najpierw wyrównać za pomocą szpachli i zeszlifować.
 2. Przygotowanie okleiny
  Zmierz drzwi i przytnij okleinę do odpowiednich wymiarów, zostawiając kilka centymetrów zapasu na każdej krawędzi. Ułatwi to dokładne przyklejenie materiału.
 3. Naklejanie okleiny
  Zdejmij ochronną warstwę z tyłu okleiny, jeśli używasz folii samoprzylepnej. Zaczynając od góry drzwi, przyłóż okleinę, delikatnie dociskając i wygładzając materiał ściągaczką do szyb. Postępuj powoli, aby uniknąć powstawania pęcherzyków powietrza. Jeśli zauważysz błędy w aplikacji możesz oderwać okleinę i nakleić ją ponownie, należy jednak robić to szybko.
 4. Wykończenie krawędzi
  Dokładnie przytnij nadmiar okleiny wzdłuż krawędzi drzwi. Użyj noża do tapet, aby zapewnić gładkie i czyste cięcie.
 5. Ostatnie poprawki
  Na koniec przetrzyj oklejone drzwi miękką szmatką, aby usunąć wszelkie ślady kleju lub palców. Sprawdź dokładność wykonania, szczególnie w miejscach wokół klamek i zawiasów.

Okleina samoprzylepna na drzwi wewnętrzne – przydatne wskazówki

O czym warto pamiętać podczas używania okleiny na drzwi wewnętrzne?

 • Pracuj w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, aby łatwiej zauważyć nierówności i błędy.
 • Przy dużych płaszczyznach, takich jak drzwi, praca w dwie osoby może znacznie ułatwić aplikację okleiny
 • Jeżeli planujesz okleić drzwi okleiną drewnianą, zwróć uwagę na kierunek słojów – powinny być one ułożone wertykalnie dla naturalnego wyglądu.

Okleina na drzwi wewnętrzne – czy warto?

Okleina na drzwi pokojowe do dobry rozwiązanie dla osób, które chcą odnowić wygląd swoich drzwi. To doskonały sposób na dopasowanie naszych drzwi do wyglądu pomieszczeń, np. po remoncie, bez konieczności ich wymiany, która jest kosztowna i pracochłonna. Oklejanie drzwi jest na tyle proste, że powinna poradzić sobie z nim każda osoba. Warto jednak pamiętać, że to rozwiązanie nie sprawdzi się w przypadku zniszczonych drzwi.

Chcesz powierzyć oklejanie drzwi w swoim domu specjalistom? Skontaktuj się z nami

Tagi: Blog

Więcej aktualności

Menu