Dlaczego warto naprawiać zamiast wymieniać?

Dlaczego warto naprawiać zamiast wymieniać?

Wykorzystanie potencjału naprawy

Usługi serwisowe, naprawcze w obszarze stolarki okienno-drzwiowej, likwidacja uszkodzeń na skutek włamania, wandalizmu, gradobicia, prac budowlanych, przypaleń i wiele innych są w większości wypadków możliwe do naprawienia. Korzystając z firm specjalizujących się w zakresie technik naprawczych i renowacyjnych zaoszczędzisz czas i znacząco zredukujesz swoje koszty, każda próba wymiany elementu jest znacząco wyższym wydatkiem niż naprawa, trzeba zwrócić uwagę, że podczas wymiany całego elementu nastąpi także uszkodzenie ściany w której jest osadzona rama okna, co generuje kolejne koszty. 85% powstałych szkód jest możliwa do naprawienia bez ubytku jakości w zakresie bezpieczeństwa, szczelności czy stabilności. W tym celu wykorzystywane są innowacyjne techniki i materiały naprawcze, które zadbają nie tylko o prawidłową funkcjonalność uszkodzonego elementu, ale także o jego optyczne walory.

Naprawa vs Wymiana

Naprawa okien lub drzwi obejmuje naprawę funkcjonalności uszkodzonego elementu jak i jego walorów optycznych. Podczas procesu naprawy uszkodzony element zostanie gruntownie oczyszczony, zdeformowane miejsca zostaną na nowo uformowane, zespawane, ubytki wypełnione specjalnymi masami w zależności od rodzaju materiału z jakiego jest wykonane okno, natomiast uszkodzone mechanizmy zamykania zostaną wymienione na nowe.

Decydując się na wymianę musisz liczyć się ze znacznie większymi kosztami. Cały proces wyprodukowania i zamontowania trwa u większości producentów nawet do 4 tygodni. Dodatkową wadą tego rozwiązania jest fakt, że wymiana oznacza uszkodzenie ściany w której osadzona jest rama okna, co generuje kolejne koszty, a także dużo nieprzyjemności w postaci kurzu i wszechobecnego brudu.

Chroń środowisko

Decydując się na naprawę/renowacje twojego uszkodzonego okna/drzwi przyczyniasz się do ochrony środowiska naszej pięknej planety. Pewnie teraz myślisz w jaki sposób? Pamiętaj, że wymieniając swoje okno/drzwi zwiększasz współczynnik produkcji przemysłowej, co zwiększa zapotrzebowanie na dodatkową energie, która zostanie wykorzystana w procesie produkcji tego elementu. Dodatkowo musisz wiedzieć, że ten uszkodzony element, który zostanie zastąpiony nowym, musi zostać zutylizowany. Jak wiemy w procesie recyklingu nie jesteśmy w stanie odzyskać 100% materiału, wiec jakaś część trwale zanieczyści naszą planetę. Niby to tylko jedno czy dwa okna, ale jakby w taki sposób pomyślało 1 mln ludzi? Bycie świadomym oznacza, że wiemy iż nasze pojedyncze małe decyzje maja kolosalny wpływ na nasze środowisko.

Tagi: Blog

Więcej aktualności

Menu